Зетят на Тръмп с обвинение, че използва властта за семейния си бизнес

Икономика

Си Ен Ен обвини Джаред Къшнър, зет и по съвместителство и съветник на американския президент Доналд Тръмп,  че използва служебното си положение, за  да облагодетелства бизнеса на собственото си семейство.

Къшнър има ключова роля в администрацията на Тръмп и е женен за дъщеря му  Иванка.

Си Ен Ен аргументира обвиненията си с факта, че бизнесът на фамилия Къшнър продължава да използва името на президентския зет в рекламните си  материали, предназначени за Китай. Семейството, както и Тръмп, е в бизнеса със строителството и продажбата на имоти. Къшнър е съсобственик на компанията и преди време се извини, че продължава да бъде споменаван в рекламите.

Според влиятелната американска телевизия свързаните с него компании обаче продължават да се хвалят в интернет, че е постигнал победата на Тръмп.

По-рано Къшнър беше обвинен, че свързаните с него компании предлагат на китайски предприемачи за инвестират по 500 000 долара в строителството на сгради,  за да се възползват от програмата за предоставяне на американски визи за инвеститори. Програмата предвижда издаването на 10 хил. визи годишно.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Фейсбук се срина за 40 минути
Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
SpaceX на Илон Мъск набира 75 млрд. долара преди най-голямото листване на борсата в света
Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано