Агенцията по технически надзор разкри 40 тона негодно дизелово гориво

Държавната агенция за метрологичен и технически надзор е регистрирала десетки нарушения на качествените изисквания на течните горива по бензиностанциите. Изтеглено е разпространението на близо 40 хил. л. дизелово гориво, съобщи Би Ти Ви. Наложени са 15 принудителни административни мерки, забраняващо разпространението на компрометираните горива.
Проверени са 239 бензиностанции, 1 петролна рафинерия и 3 данъчни склада.
Предстои издаване на 8 наказателни постановления за несъответствие с изискванията за качество на обща стойност 80 000 лв. Освен това ще бъдат наложени и 2 наказателни постановления за несъответствия с изискването за съдържание на биокомпонент на обща стойност 100 000 лв.
Проверките не са планови за Агенцията, а са били разпоредени от Върховната административна прокуратура.
От прокуратурата съобщават още, че са налице данни за престъпление по Наказателния кодекс, което предвижда лишаване от свобода до 2 години.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Аукционна къща Christie's излага на търг шедьовъра „Зимното яйце“ на Фаберже
Бизнес |Alibaba регистрира рекордна потребителска активност в първия ден от китайските празници
Компании |Украйна призова ЕС да отвори първата преговорна глава за членство
ЕС |Русия национализира империята за сладкарски изделия на Денис Щенгелов
Компании |Вашингтон не хареса нюанса на червеното в знамето на САЩ, избрано от британските власти преди посещението на Тръмп на Острова
Свят |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.