Антимафиоти разбиха склад с 100 кг дрога и автомати в София

Антимафиоти откриха склад с 100 кг различни наркотици и автомати в София, предаде „24 часа“.
Информацията за открития склад бе потвърдена от зам.-главният прокурор Иван Гешев, който заяви, че ще даде повече подробности по случая по-късно през деня.
„На атаките срещу прокуратурата ще отговорим по един начин - с работа. Независимо дали става въпрос за организирани престъпни групи, които тровят децата ни, както в случая, или за хора, които тормозят бабите и дядовците, майките и бащите ни в малките населени места. Поздравявам колегите от ГДБОП и Специализираната прокуратурата за добрата работа по случая", коментира Гешев.
Според източници на изданието антимафиотите са открили и т.нар. „счетоводни тефтери“ на групата.
Разследващите подозират, че склада е собственост на Радмил Ранов, известен още като Радо Ланеца, който е сочен за един от тарторите на една от най-големите наркоргрупи у нас.
Миналата седмица ГДБОП разби две нарколаборатории - в София и в Русе, като при акцията бяха задържани 8 дилъра на високи позиции в наркогрупата. Самият Ранов бе обявен за общодържавно издирване.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |OpenAI детронира SpaceX като най-ценната частна компания в света с оценка от 500 млрд. долара
Компании |Парламентът ще обсъди на първо четене изменения в Закона за държавния бюджет
Политика |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.