„Булгаргаз“: Научихме от медиите за новото ръководство

Съветът на директорите на „Булгаргаз“ ЕАД е научил от медиите за решението да бъде назначен нов борд на дружеството и определя решението като политически мотивирано. Това стана ясно от официална позиция от обществения доставчик, след като вчера цялото ръководство е било освободено и са назначени други лица.
Днес в интервю за bTV министърът на енергетиката Александър Николов посочи, че смяната на ръководството е настъпила след проверка на Българския енергиен холдинг, стартирала преди няколко седмици. Сега от „Булгаргаз“ посочват, че не са информирани за приключването на тази проверка и за резултатите от нея.
„Ръководството на дружеството беше запознато с предварителен доклад, който съдържаше изцяло погрешни твърдения, констатации и препоръки. По всяко от тях „Булгаргаз“ ЕАД предостави подробни разяснения, допълнителна информация и обосновки“, казаха още от дружеството.
Оттам допълниха, че публично отправените критики към „Булгаргаз“ са за „грешни или неправилни решения“, които довели до получаване на по-малки количества азерски газ. „Правят се внушения, че поради това цените на газа за българските потребители са завишени. Тези твърдения не почиват на никаква обективна истина“, казаха от „Булгаргаз“.
Съветът определи решението за промени в мениджмънта като политически мотивирано и „в противоречие с направените заявки за експертно управление на държавните дружества“.
„Подобни безпринципни действия със сигурност не са в интерес на „Булгаргаз“ ЕАД и неговите клиенти“, казаха от доставчика.
Междувременно днес Българският енергиен холдинг също публикува становище, в което официално обяви, че Съветът на директорите на дружеството е решил да смени ръководството „в съответствие с политиките за прозрачно и високопрофесионално управление на енергийните дружества, както и отчитайки появилите се съмнения за действия, водещи до уронване на престижа на дружествата“ от групата на БЕХ.
По повод освобождаването на ръководството премиерът Кирил Петков, цитиран от БНТ, заяви, че ако „Булгаргаз“ си е вършил добре работата, нямало да се стигне до високите цени на синьото гориво.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Гърция планира инвестиции в отбрана за 25 милиарда евро
Свят |Макрон по повод присъдата срещу Льо Пен: Съдебната власт е независима
Политика |Financial Times: Рентабилността на най-големите банки в Китай падна рекордно заради слабата икономика
Финанси |„Европейският Детройт“ вероятно ще пострада най-много от митата на Тръмп
Автомобили |Започнаха снимките на третия сезон на "Домът на дракона"
Любопитно |На днешната дата, 2 април. Международен ден на детската книга
На днешната дата |Почина холивудската звезда Вал Килмър
Свят |Първият F-16 каца днес на летище Граф Игнатиево
Политика |Интегрирана здравна грижа от Хейлан
Наука и Здраве | Advertorial |Как да станете „Мениджър на годината“? Формулата за успех
Мениджмънт |Американски сенатор изнесе 24-часова реч срещу Тръмп
Политика |Първият български F-16 Block 70 кацна в базата на ВВС в Граф Игнатиево
България |Как преминаха дебатите по първия вот на недоверие към кабинета "Желязков" (допълнена)
Политика |

Коментари
Няма въведени кометари.