Ден 68: Демонстранти блокираха движението по бул. "Цар Освободител"

Общество

За 68-ми пореден ден граждани се събират в центъра на София с искания за оставката на кабинета „Борисов 3“, на главния прокурор Иван Гешев.

Малко след 19.30 ч. демонстранти блокираха движението по бул. "Цар Освободител", а камионът с озвучителната техника паркира напречно на пътното платно. Свободен за движение остава бул. "Дондуков.

И тази вечер на фасадата на Народното събрание се излъчваха телевизионни инетрвюта с министри и депутати, както и с премиера Борисов.

Остава и палатковият лагер с черни знамена и инициативата "Системата ни убива" пред бившия Партиен дом.

Към 22,00 часа тръгналото от площад "Независмост" протестно шествие блокира Орлов мост, където част от демонстриращите започнаха да се разотиват.

По-рано в страницата във фейсбук организаторите "Отровното трио" обявиха дарителска сметка с титуляр Николай Хаджигенов, а като основание за плащане призовават да се изпише "За целите на протеста".

От поста във Фейсбук става ясно, че парите ще бъдат декларирани пред Столична община и ще бъде платен дължимият местен данък в размер на 5% от дарената сума. Средствата ще бъдат изразходвани "за полза роду", като от триото уверяват, че ако има остатък когато се свалят правителството и главният прокурор, ще бъде прозрачно дарен за благородни каузи.

"Даваме всичко от себе си, ще продължим да го правим докрай, всяка скромна помощ е от полза за каузата ни", пишат още организаторите.

Същевременно с това няколко десетки граждани се събраха при пилоните на НДК на контрапротест срещу президента Румен Радев. Хората носят български знамена и плакати, на които пише "Не искаме гражданска война", "Радев - разединител на нацията".

Във Варна за 66-а вечер се проведе антиправителствен протест, информира БНТ. Недоволните граждани се събраха на площада до общината и поискаха оставката на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев. Демонстрантите настояха още за предсрочни избори и машинно гласуване.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"