Днес правят безплатни и анонимни изследвания за ХИВ

Днес правят безплатни и анонимни изследвания за ХИВ

В Световния ден за борба със СПИН днес ще се провеждат безплатни и анонимни изследвания за ХИВ вирус, съобщи здравното министерство.

Мотото на тазгодишната кампания е „Ние сме ЗА превенцията на ХИВ". Тя ще бъде фокусирана върху предпазването от инфекцията, употребата на презервативи, изследването и антиретровирусното лечение.

Безплатното изследване може да се направи от 08,30 ч. в кабинет в сградата на Столичната здравна инспекция на улица "Враня" 20.

Центърът за сексуално здраве на ул. „Самуил" № 111 обявява Ден на отворените врати в часовете от 10,00 до 18,00 и също ще предлага безплатни и анонимни изследвания и консултации за ХИВ инфекцията.

Според данните за тази година 88% от хората с ХИВ у нас, са се заразили по сексуален път. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На фокус следващата седмица: Финално тримесечие
България е втора по ръст на цените на пакетните почивки в ЕС през август на годишна база
Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Bloomberg: Хакери проникнаха в софтуерни устройства на Cisco в правителството на САЩ
ЕК: България може временно да бъде лишена от средства по втория транш от ПВУ ​
Културни кодове: Думите, които лъжците повтарят най-често, според изкуствения интелект
Желязков пред Тръмп: Стратегическото партньорство е ключово за развитието на отношенията ни
Марк Рюте: НАТО не може да си позволи да сваля евтини дронове със скъпи ракети