Инспекцията по труда започва проверки за опасни вещества на работното място
Главната инспекция по труда (ГИТ) започва проверки дали работещите са изложени на опасни вещества на работното място, предава БНР.
Ще бъде проверена степента на информираност на работниците в секторите растениевъдство, оформяне и поддържане на озеленени площи, производство на мебели, ветеринарномедициска дейност и други. Това съобщи Дина Христова – експерт от Главната инспекция:
„Нашите колеги ще проверят дали е направена оценка на риска, дали са предприети мерки за минимизирането му. Ние ще помолим работниците да попълват едни анкети, които са абсолютно анонимни, но ще ни дадат представа доколко работниците са запознати с така наречените пиктограми – картинките, с които по етикетите се обозначават различните опасности“, казва тя.
Всяка година 120 000 души в Европа са диагностицирани с рак в резултат от излагането на опасни вещества на работното място. Почти 80 000 са смъртните случаи впоследствие. Затова България се включва в кампания на Европейската агенция за безопасност и здраве при работа.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |Цитат на деня
Цитат на деня |Saint-Gobain България с нов главен изпълнителен директор
Мениджмънт | Advertorial |Започва церемонията по избор на нов Български патриарх
България |14 факта за кармата, които може би не знаете
Маркетинг |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.