Окончателно отнеха лиценза на „Еврофутбол”

Лицензът на „Еврофутбол” за наземни и онлайн залагания върху резултати от спортни състезания и надбягвания с коне е окончателно отнет, става ясно от решение на Държавната комисия по хазарта. От компанията го обявиха за незаконно в съобщение до медиите.
Решението на Държавната комисия по хазарта е от 14 юли, като в него е посочено, че „Еврофутбол” има просрочени публични задължения, предаде БНР. Дружеството нито е предоставило обезпечения за тях, нито е започнало да ги погасява. От решението става ясно, че представители на компанията са изслушани от комисията, а и са изпратени редица становища. От „Еврофутбол” са категорични, че публичните задължения са „спорни”, освен това са обект на производство, водено от прокуратурата.
От комисията обаче подчертават, че обвинанията по Наказателния кодекс са към физически лица, а „Еврофутбол” е юридическо лице по смисъла на Търговския закон. Освен това независимо от обжалването в съда, решенията на комисията влизат в сила незабавно.
На първа инстанция съдът реши, че временното отнемане на лиценза на „Еврофутбол” е неправомерно, за което медиите научиха от публикация във "Фейсбук" профила на Васил Божков. Този път от компанията изпратиха прессъобщение, в което оспорват законността на действията на комисията по хазарта.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
КТ "Подкрепа" срещу промени в Кодекса на труда за колективното трудово договаряне
България |Най-големият град в Индия се сдоби с „улица на милиардерите“
Свят |Лондонската полиция отстрани служители след тайни записи на BBC
Свят |SEE ITS Summit 2025 очерта пътя към дигиталната икономика на бъдещето
ПР и събития | Advertorial |Бразилия ще освобождава средната класа от данък върху доходите
Компании |Гърция сваля цените на 1000 стоки от първа необходимост в супермаркетите
Икономика |Земетресение разлюля София
България | Advertorial |Първи сняг на Витоша. Столична община опесъчава пътищата (Снимки)
Общество |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Ледниците в Швейцарските Алпи са намалели рязко за последните 12 месеца
Наука и Здраве |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |Украйна призова ЕС да отвори първата преговорна глава за членство
ЕС |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |

Коментари
Няма въведени кометари.