"Много ми е тъжно и гадно..." - Борисов проговори за апартамента на Цветанов
"Тъжно ми е, че вчера дадохме над 31 милиона, а това потъва и заминава. Много ми е тъжно и гадно, защото обяснение има. Мъчно ми е, че направиха толкова добри неща, а този скандал сега ни удря." Това гласи част от първия коментар на Бойко Борисов по повод разкритията от два дни насам за новите апартаменти на Цветан Цветанов и Цецка Цачева, за които има съмнения, че придобити на по-ниски от пазарните цени.
Премиерът направи коментар по темата от Брюксел, където пристигна за извънредната среща на върха, свикана заради поисканата от Тереза Мей отсрочка на Брекзит. Часове преди това БСП излезе с декларация в която обвини персонално Борисов, че продължава да мълчи по скандала за "апартаментите на властта". Цветанов пък излезе с поредна реакция, че вижда политическа атака, тъй като отношение по въпроса вече са взели не само БСП, но и президентът Румен Радев.
"Говорих с Цветанов по телефона. Ще говоря още веднъж с тях, но не ми е приятна тази тема. Ще изчакам кратко време, прокуратурата и КПКОНПИ да се произнесат. Трябва да подкрепя и колегите от ГЕРБ, защото те ми казват: "Ти режеш глави и гониш, а другите лидери подкрепят дори виновните". Внимателно ще проследя тези данни, защото решенията ще бъдат тежки.", отбеляза Борисов.
"Мога само да уверя, че ГЕРБ винаги са взимали правилни решения. И това, че другите са маскари, нас не ни засяга. Свикнали сме на всякакви корупционни схеми, въпросът е ГЕРБ прави ли така? Цветанов също трябва да си направи изводите откъде дойде тази атака и по това време. Но това пак не ни оправдава. Няма да говорим дали е законно или не. Трябва да е законно, не са малки деца.", обобщи той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Проучване: Британците подкрепят по-тесни връзки с ЕС, но все още не са за "повторното присъединяване"
ЕС |Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Компании | Advertorial |ООН: 41,6 млн. души са избягали от насилие и конфликти в родните си страни през 2025 г.
Свят |ADVERTORIAL
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
От законодателните промени до изкуствения интелект: защо знанието остава най-сигурната инвестиция за бизнеса
Коментари
Няма въведени кометари.