Новият британски посланик у нас пристига през август

Новият британски посланик у нас пристига през август

През август в България ще пристигне новият британски посланик в София, Роб Диксън. Това съобщи самият той в социалната мрежа Twitter със снимка на парче баница, учебници по български език и английско издание на книгата „Под игото“ на Иван Вазов.

„Само месец, докато пристигна в България, като следващия посланик на Обединеното кралство“, написа Диксън. Той ще наследи поста на Нейно Превъзходителство Ема Хопкинс, която е у нас от месец май 2015 година.

От официалната му биография става ясно, че до момента е бил секретар по човешките права в мисията на Великобритания в ООН, заместник-посланик в мисията на Острова в Израел, както и ръководител на департамента за Западна Африка в Министерството на външните работи и въпроси. Женен е за унгарската преводачка Дора Блажек-Диксън и има син.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Кая Калас: Нарушаването на румънското въздушно пространство от руски дронове е неприемливо
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 15 до 21 септември
Росен Желязков: Има взети мерки за защита на въздушното ни пространство
Френският фермерски синдикат FNSEA призова за национален протест на 25 септември срещу Меркосур и митата на САЩ
Германските компании страдат от слабо интернет покритие въпреки милиардните инвестиции
Конференциите все още могат да донесат огромна възвръщаемост на инвестициите
На днешната дата, 15 септември. Рождениците днес
Смятана за изгубена от 400 г. картина на Рубенс е открита в имение в Париж