Ограничение на скоростта до 50 км/ч на "Тракия" при Ихтиман

Ограничение на скоростта до 50 км/ч на Тракия при Ихтиман

Пътната агенция въвежда и за днес ограничение на скоростта до 50 км/ч в участъка от км 45 до км 47 в двете посока на автомагистрала "Тракия". Причината е намалена видимост – АПИ не уточнява дали от дима от тлеещото бунище, или заради мъгла.

МВР също призова снощи шофьорите да карат в критичната отсечка с повишено внимание, да се движат със съобразена скорост и да спазват пътната сигнализация.

От двете страни на магистралата са разположени полицейски патрули с включени светлини.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от безплатното приложение LIMA, интернет страницата на АПИ – www.api.bg, и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ.

Вчера продължиха разпитите на свидетели на верижните катастрофи, при които пострадаха на 30 души.

Районната прокуратура в Ихтиман образува две досъдебни производства. Едното от тях е за шофьор, нарушил правилата за движение по пътищата при изключително опасни условия.

Експертизите трябва да дадат отговор на въпроса дали причина за инцидента е била мъглата, или димът от закритото вече депо за отпадъци край Ихтиман. След катастрофата властите упорито отричаха, че димът е виновен за тежкия инцидент.

Дни наред сметището продължава да тлее, а димът се носи на километри.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка
Китай е създал най-големия кристал за лазерно оръжие в космоса
Времето: Червени и оранжеви кодове за високи температури в цялата страна
Китайският премиер предложи международна организация за сътрудничество в изкуствения интелект
Учени: Мит е препоръката да се правят по 10 000 крачки на ден, достатъчни са 7000
На фокус следващата седмица: Време за сделки