Протест блокира изхода на София при Владая, вижте причината

Протест блокира изхода на София при Владая, вижте причината

Недоволни жители на няколко софийски и пернишки села блокираха на няколко пъти международен път Е-79 на изхода на София през Владая, предава Darik News.

Протестиращите са от селата Владая, Драгичево, Мърчаево, Рударци и Кладница, а главната причина за недоволството им стана намерението на Агенция „Пътна инфраструктура“ да спре реверсивното движение, което всяка сутрин се извършва чрез поставяне на конуси, осигуряващи две ленти за движение в посока столицата. Недоволните жители пресичаха многократно една от пешеходните пътеки в пътния участък, което спираше движението на моменти и предизвика натрупването на дълги колони от автомобили и в двете посоки. През определени интервали от време те все пак пропускаха част от автомобилите.

Подкрепа към протеста им изразиха и жители на градовете Перник, Радомир, Кюстендил, Дупница и Благоевград. Въпреки уверението от АПИ, че ръчното реверсивно управление на трафика през пътя Княжево – Владая все пак ще бъде осигурявано в натоварените три, демонстрациите ще продължат.

Недоволните граждани имат и второ искане – отваряне на северния изход на с. Драгичево в посока София. Жителите на петте села алармират и за проблеми с отводняването на този пътен участък и настояват за неговото осветяване.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски не харесва Будапеща като място за среща на върха с Путин, но би присъствал
„Файненшъл таймс“: Тръмп е призовал Зеленски да приеме условията на Путин за край на войната
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 октомври
Шефът на НСИ: Над 41% е натрупаната за 5 години инфлация
Дигиталното евро – новата основа на европейската финансова инфраструктура
Oreo трансформира пешеходните пътеки в бисквитки, за да стимулира импулсивните покупки
Едни от най-големите приложения и уебсайтове в света спряха да работят
Важни решения по пътя към успеха