Протестът на превозвачите приключи

Общество

Протестът на българските превозвачи, който бе насрочен за днес, приключи с консенсус между протестиращите и правителството само два часа след началото му, съобщава bTV.

Около 50 шофьори и превозвачи се включиха в протеста срещу системните опашки на граничен пункт Кулата – Промахон. Някои от тях споделиха, че редовно им се налага да стоят на границата по 10-12 часа.

Беше взето решение трите кантара да работят постоянно, трите трасета за тежкотоварни автомобили – също. Своевременно гръцките власти са обещали трасето, което се ремонтира в момента, да бъде пуснато в експлоатация най-късно след 2 седмици. 

Превозвачите и шофьорите се надяват набелязаните мерки да действат в дългосрочен план, а да не са само времнно решение за потушаване на напрежението.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта