Пускат движението по ремонтирания бул. България в София на 10 септември

Пускат движението по ремонтирания бул. България в София на 10 септември

Тази събота ще бъде възстановено движението по бул. "България" в столицата, в участъка от бул. "Акад. Иван Евстатиев Гешов" до "Гоце Делчев" в посока „Бояна”. След това започва преасфалтирането на същия участък, но към центъра. Това обяви столичният кмет Йорданка Фандъкова, която днес инспектира ремонтните дейности, предаде bTV.

"Имам уверението, че на 10 септември движението ще бъде пуснато изцяло по бул. "България", заяви тя.

"Тази година взехме решение да ремонтираме един от най-зле изглеждащите участъци от булеварда. Имаме още два такива тежки участъци, за да можем поетапно да ремонтираме един от двата най-натоварени булеварда в София", посочи кметът.

Фандъкова подчертава, че не бива да се бърза за сметка на качеството: "Санкциите са огромни и фирмите знаят това. Целият договор е за около 13,5 млн. лв. Работи се поетапно и се плаща в зависимост от това, което е свършено.", каза още тя.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Борисов: Ще бъдем консолидирни тези дни, не на инат, а за да влезем в еврозоната
Тръмп пред Politico: Ситуацията в Европа е тежка и заплашва бъдещето на континента
Зеленски: Готови сме за прекратяване на огъня срещу енергийни обекти, ако Русия се съгласи на това
Албанският „Крал на бягствата“ се измъкна за четвърти път от италиански затвор
Саудитска Арабия позволява на богати чужденци да си купуват алкохол
Има 7 вида почивка. От кой тип се нуждаете?
Затвор ол инклузив: Турция строи огромна съдебна зала за едновременни процеси срещу стотици обвиняеми
Парадоксът на успеха – защо постигането на вашите целите няма да ви направи щастливи