Сблъсък между полицаи и протестиращи на третия национален протест

Общество

Напрежението на третия национален протест в столицата ескалира – стигна до сблъсъци между полицаи и протестиращи пред старата сграда на Народното събрание. И към този момент там продължава да има стотици хора.

Недоволни граждани опитаха неколкократно да преминат през изградения полицейски кордон с твърденията, че достъпът им до катедралата „Александър Невски“ и паметника на Незнайния воин са ограничени. В минутите след 23:00 ч. към ограните на реда полетяха бомбички, бутилки и други твърди предмети.

Кметът на район „Оборище“ Николай Александров пристигна на място и призова полицаите да направят коридор, по който демонстрантите да преминат.

Към 21:00 ч. днес протестиращите традиционно се насочиха към площад „Орлов мост“, но голяма част от тях останаха пред парламента.

По информация на „24 часа“ има ранен полицай. На място пристигнаха и линейки.

Протестът преминава под надслов „Независимостта трябва да бъде извоювана, а не празнувана“. Миналата седмица организаторите от т.нар. „Отровно трио“ обявиха намеренията си на днешния 22 септември да се проведе третото „Велико народно въстание“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI