Сестри Стоеви грабнаха европейската титла след победа над отбора на Англия

Българските  бадминтонистки Стефани и Габриела Стоеви за втори пореден път спечелиха Европейското първенство по време на надпреварата в Киев. Преди това те бяха първи и на състезанието в Испания през 2018 г.

Във финала Стоеви безпроблемно надвиха опонентките си от Англия Клои Бърч и Лорин Смит с 21:14 и 21:19. Мачът може да бъде гледан безплатно тук.

По този начин сестрите от Хасково печелят шампионата без нито един загубен гейм. Досега те победиха във втория кръг на турнира отбора на Русия, в четвъртфинала един от отборите на Дания, а в полуфинала – друг датски тандем. Всичките мачове завършваха 2:0 за тях.

Освен злато от европейското в Испания двете имат и сребро от Европейското първенство в Дания през 2017 г.

Също така те имат 6 златни и 5 сребърни медала от световните първенства, организирани от Световната федерация по бадминтон BWF.

Стефани Стоева е на 25 г., а сестра й Габриела на 26 г.