Сигнал за бомба в самолет на Летище София вдигна службите по тревога

Общество

Пътниците от Терминал 2 на Летище София бяха евакуирани заради сигнал за бомба в самолет, кацнал на летището. Според първоначалната информация става дума за полет от Дубай на авиокомпания "Fly Dubai".

На място са пристигнали екипи на Спешна помощ, полицията и Специализирания отряд за борба с тероризма, който е започнал проверка за взривно устройство. От Гранична полиция са потвърдили, че има възникнала кризисна ситуация. По информация на bTV  тече проверка на багаж на пасажер от бизнес класата.

Останалите пътници са изведени от самолета и се извозват с автобуси на безопасно разстояние. Не им е било разрешено обаче да вземат със себе си ръчния си багаж.

Очаквайте още подробности!

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 2 април. Международен ден на детската книга
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за валежи в 19 области
Иран ни изпрати нота заради американските самолети на летището. МВнР: Няма повод за тревога
Астронавтите от мисията Артемис 2 летят към Луната. Какво следва? (ГАЛЕРИЯ+ВИДЕО)
ЕС предлага спешна промяна в пазара на въглеродни емисии, за да предотврати покачване на цените
Копачът на тунели: Израел обяви, че е убил топ инженера на гвардейците на ислямската революция на Иран
Colgate с нова кампания, насочена към стресираните милениали (видео)
Digital age: Техно пробиви и открития