Спецпрокуратурата претърсва "Алфа финанс холдинг"

Спецпрокуратурата претърсва Алфа финанс холдинг

Разследващи от специализираната прокуратура влязоха на внезапна проверка в офис сграда в центъра на София, в която се помещава "Алфа финанс холдинг", свързана с издателя и бизнесмен Иво Прокопиев. Текат обиски, съобщи временно изпълняващият длъжността шеф на спецпрокуратурата Димитър Петров.

Претърсването е по разследване на специализирана прокуратура за пране на пари във връзка с продажбата на акции от приватизираното и след това продадено предприятие "Каолин", допълни той.

Иззети са документи на свързваната с Иво Прокопиев фирма. По информация на bTV на място е бил един от обвиняемите по делото със своя адвокат. Самият Прокопиев е коментирал пред телевизията, че в момента е в чужбина и не знае подробности за акцията

 
Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Жега и пожари: Израел удари рекорд от близо 50 градуса, Гърция спасява монахини и настанява във военни поделения
Провалената руска колонизация на Северна Америка: Как цар Александър II продаде Аляска на САЩ?
Европейските лидери са изпълнени с предпазлив оптимизъм след разговор с Тръмп преди срещата с Путин
Белият дом с ултиматум към бездомните във Вашингтон – лечение или затвор
Българската икономика с ръст от 3,1% за второто тримесечие
Digital age: Техно пробиви и открития
Ликвидаторите на втората по големина китайска строителна компания Evergrande продадоха картина на Моне
"Алфа Рисърч": Все повече българи подкрепят влизането ни в еврозоната