Влизаме във Великобритания само с международен паспорт от 1 октомври

Влизаме във Великобритания само с международен паспорт от 1 октомври

От 1 октомври българските граждани могат да влизат във Великобритания само с международен паспорт, като той трябва да е с валидност за целия период на планирания престой. Гражданите, които не представят такъв документ, няма да бъдат допускани в страната, съобщиха от външното ни министерство.

Новите правила са свързани с излизането на Обединеното кралство от Европейския съюз. Те важат за гражданите на ЕС, на Европейското икономическо пространство и Швейцария.

Изключения също ще има, и то ще е за получилите статут на уседналост или временен статус на уседналост във Великобритания. Те ще имат право да влизат на територията на страната с лична карта поне до края на 2025 година. След този срок с документ за самоличност ще могат да влизат онези от тях, чийто документ отговаря на стандартите за сигурност, определени от Международната организация за гражданска авиация.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?