Времето: Разкъсана облачност, но все още топло за сезона

Общество

Днес над страната ще има разкъсана облачност, която вечерта отново ще започне да се увеличава. В Дунавската равнина ще се задържи с ниска слоеста облачност или мъгла и на отделни места ще преръми.

Вятърът ще е слаб, в източните райони до умерен североизточен.

Минималните температури ще са между 1° и 6°, в крайните югоизточни райони до 8°. Максималните ще са между 10° и 15°, в Северна България – между 6° и 9°.

Атмосферното налягане ще е малко по-високо от средното за месеца.

В планините блачността ще е разкъсана, по-значителна по билото на Стара планина и Предбалкана. След обяд от юг отново ще се увеличава. На отделни места, главно в западната част на Стара планина ще има слаби превалявания от сняг, под 1400 метра от дъжд. Ще духа до умерен вятър от изток-югоизток. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 9°, на 2000 метра – около 2°.

Край морето ще има по-значителна облачност, но места временно ще намалява до слънчево. Ще духа умерен североизточен вятър. Максималните температури ще се между 8° и 13°. 

Днес слънцето ще изгрее в 7:37 часа и ще залезе в 17:45 часа. Продължителността на деня 10:08 ще е часа.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%