Времето: Значителни валежи от дъжд и сняг

Общество

Със значителни валежи от дъжд и сняг започва работната седмица. Максималните температури ще са между 1 и 6 градуса, а минималните – между 0 и 5 градуса.

Вятърът ще се ориентира от север-североизток и ще е умерен. Атмосферното налягане постепенно ще започне да се повишава в светлите часове на деня, но ще остане по-ниско от средното за март.

В Югоизточна България температурите ще са сравнително високи, дневните ще достигат на места до към 8°; възможна е слаба гръмотевична дейност. През нощта срещу вторник валежите постепенно ще отслабват и спират.

Над планините ще бъде облачно с валежи от сняг. Ще духа умерен югоизточен вятър, по високите части от югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около минус един градус, а на 2000 метра – около минус 3.

Над Черноморието ще бъде облачно и дъждовно, с умерен, временно силен вятър. Температурата на морската вода е 7-8 градуса, вълнението на морето ще е около 3 бала.

Продължителността на деня е 12 часа и 15 минути.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 21 март. Световен ден на поезията и гората, Международен ден на кукления театър
Тръмп: Обмисляме постепенно ограничаване на военните операции срещу Иран
Времето: Облачно и ветровито, а на места и дъждовно
5-минутно правило срещу отлагане
САЩ вдигнаха временно санкциите срещу иранския петрол, натоварен на танкери
Ударите на Иран по американски бази са нанесли щети за 800 млн. долара
Банките очакват до три увеличения на лихвите от ЕЦБ тази година
Неизвестно за известните: Третият президент на САЩ открива винените турове във Франция и вкарва напитката в Белия дом