Здравният министъп поиска оставка на болничен директор, отказал да лекува COVID-19

Здравният министъп поиска оставка на болничен директор, отказал да лекува COVID-19

Здравният министър Костадин Ангелов е повече от гневен от случаите на разкарване по болници и и откази за прием на положителни на COVID-19 пациенти. Това стана ясно от негов коментар във фейсбук, в който той изразява възмущението си по повод отказ на директора на 4-та МБАЛ в София да приеме пациент, болен в тежко състояние, в неговата болница.

"Има шефове на болници, които продължават да се правят на неразбрали, няма писмена следа как искат от хората тестове, което обезсмисля всякаква проверка. В конкретния случай дори говорим за доказан COVID-19. Други мениджъри упорито отказват да откриват легла, пазят си "чисти болници". Няма да стане!", написа Ангелов и сподели, че е изгледал няколко пъти репортаж по националната телевизия за това как минава едно дежурство по време на COVID-19.

Ангелов веднага призова кметът на София „Йорданка Фандъкова“ да поиска оставката на директора на Четвърта градска болница, която е общинско лечебно заведение. Нещо повече – министърът на здравеопазването е категоричен, че по най-бързия начин ще внесе поправки в закона, които да прекратят договорите със Здравната каса на болници, отказващи прием и лечение на ковид-болни.

"След 20-те секунди, които чух по БНТ: Настоявам кмета Фандъкова да поиска оставката на директора на Четвърта градска. Има или няма организация и каква е тя - отговорен е мениджърът на лечебното заведение. За отказващите да открият легла - вкарвам в НС законов текст, на чието основание такива болници няма да работят с НЗОК. Ок, "чиста болница", но без публично финансиране", завърши коментара си той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Израелски командоси сложиха край на мисията с помощи за Газа на екоактивистката Грета Тунберг
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
25 града в Иран са забранили разхождането на кучета и дори превозването им в автомобили
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Сирия отново ще се внедри в световната икономика след 14 години като държава-парий
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Президентът Радев пристигна в Казахстан