Жегата в София взе четири жертви само за два часа и половина
Жегата в столицата взе четири жертви само за два часа и половина, съобщиха от Спешна помощ. Сред тях е и 75-годишен мъж, който решил да тича в парка.
През последните два дни 18 души са потърсили помощ в УМБАЛСМ Пирогов заради жегите. Хората се оплаквали от хипертония, хипотония и колапс. Имало е и случай на инфаркт, информира bTV.
Днес ще бъде пикът на горещата вълна, обхванала България и голяма част от Балканите. На места температурите ще бъдат между 42 и 44 градуса. Спешните медици отправят апел към хората да си стоят по домовете, да пият течности, да не посягат към алкохол и да се пазят от горещото време. Важно е и да внимаваме какви храни консумираме на открито.
Риск носят и домашните яйца, които възрастни жени продават на пазари и спирки.
От БАБХ предупреждават, че сиропираните сладкиши също могат да предизвикат отравяне ако се съхраняват при висока температура.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |Автоматичното отчитане на аптеките елиминира изцяло грешките при отпускане на лекарства
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Защо микронишите превъзхождат широките пазари?
Маркетинг |200-годишен съвет за това как да привлечете скептиците на своя страна
Техники за успех |На фокус следващите седем дни: Уорш, преговори за мир и влошаване на икономическата среда
Икономика |На днешната дата, 18 април. Рождениците днес
На днешната дата |9-те най-приятни звука за човешкото ухо
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Докато трае примирието с Израел: Иран обяви, че отваря напълно Ормузкия проток
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.