BioNTech получи близо 450 млн. долара от Германия за разработваната covid-ваксина
Германската биотехнологична фирма BioNTech обяви, че е осигурила почти 450 млн. долара държавно финансиране, за да ускори работата по своя кандидат за ваксина срещу Covid-19 и за да разшири производствения си капацитет в Германия, съобщава Ройтерс, цитирана от БНР.
BioNTech и нейният партньор американската Pfizer Inc, както и китайската Shanghai Fosun Pharmaceutical Group Co Ltd са сред водещите разработчици на експериментални ваксини срещу Covid-19, базирани на молекули, носещи генетичен код, наречен информационна РНК (mRNA).
Базираната в Майнц BioNTech, основана през 2008 г. и регистрирана на борсата Nasdaq през миналата година, заяви, че е получила 375 млн. евро (445 млн. долара) финансиране, след като кандидатства по схема, обявена през юли от немския министър на научните изследвания Аня Карличек. Компанията ще използва парите, за да финансира част от програмата си за разработване на covid-ваксина, която тя нарича BNT162.
"Финансирането е важен принос за ускоряване на развитието и разширяването на производствения ни капацитет за ваксина срещу Covid-19 в Германия“, каза Угур Сахин, главен изпълнителен директор и съосновател на BioNTech. Компанията заяви, че това е една от трите програми за ваксини, на които се отпуска финансиране от правителствения фонд от 750 милиона евро, който има за цел да разшири производствения капацитет в Германия и да увеличи броя на хората, участващи в тестване на късен етап.
По-рано този месец друга немска биотехнологична фирма - CureVac заяви, че е получила 252 млн. евро под формата на правителствена подкрепа за нейния кандидат за коронавирусна ваксина.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |От КНСБ предлагат друго мерило за доходите на българина
България |Шест съвета за избор на най-добрата PR агенция за вашата компания
Маркетинг |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |На днешната дата, 3 ноември. Ден на българския художник
На днешната дата |Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.