Богдан Кирилов: Доставени са близо 7 млн. дози ваксини, само 2,7 млн. са поставени
До момента в страната са доставени близо 7 милиона доза ваксини, като 2,7 милиона са поставените дози. Това заяви в ефира на ", каза пред БНР изпълнителният директор на Агенцията по лекарствата Богдан Кирилов.
"В страната има достатъчно налични ваксини и от четирите разрешени у нас. Има достатъчно количества и от еднодозовата на "Янсен" („Джонсън и Джонсън“) - те са близо 200 хиляди дози налични в страната в момента, а днес се очакват още 190 хиляди дози", каза той по повод проявения вчера повишен интерес към нея.
Опашки от хора се образуваха от рано сутринта пред ваксинационните пунктове в няколко столични болници. Заради интереса към ваксинирането от болница "Света Анна" от тази сутрин работят два ваксинационни екипа. Само през вчерашния ден там са се имунизирали 251 човека. Наплив от желаещи има и пред Александровска болница. Само в "Пирогов" вчера са били поставени 520 ваксини, като отново най-предпочитана е била еднодозовата на "Янсен". Много от хората обаче се редят пред пунктовете, за да получат сертификат, който им позволява да продължат да работят.
Богдан Кирилов посочи, че ваксините се съхраняват много добре, а количествата заявени за еднодозовата ваксина са общо 2 милиона, като те ще дойдат до края на годината. Чакат се още и от другите РНК ваксини, ще има възможност да бъдем гъвкави с оглед на ситуацията.
"Хората с първа доза "Астра Зенека" могат да завършат ваксинационния си цикъл с РНК-ваксина и те да получат сертификат", поясни Кирилов.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Футболната федерация на Испания удължава договора с националния си селекционер при подобрени условия
Спорт |Агент за вербуване на модели за скандалният финансист Епстийн е намерен мъртъв
Свят |Изграждат велоалея от кв. „Горубляне“ до Панчаревското езеро
Общество |Най-честите грешки при монтаж на детско столче за кола
Общество |Георги Пчеларов на гости на „Софийски истории“
Общество |Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Свят |Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
Свят |На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
На днешната дата |Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
България |Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
България |Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Свят |Как да ръководим ефективно в един свят, в който времето никога не стига?
Лидерство |Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Политика |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесКитай проведе тестово изстрелване на многократно използваема суперкосмическа ракета
СвятСАЩ разследват твърдения за ирански дронове в Куба, Тръмп предупреди: „Ще се справим с това"
Свят25 безполезни, но много любопитни факти
МаркетингADVERTORIAL
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Постигаме повече заедно: cargo-partner и Nippon Express напредват с интеграцията в Словакия, Полша и Австрия
Коментари
Няма въведени кометари.