Британският щам на коронавируса засечен и в Северна Македония

Британският щам на коронавируса засечен и в Северна Македония

При анализ на данни от позитивни covid-пациенти през януари в частна лаборатория за генетика в клиниката "Жан Митрев" в Скопие е засечена мутация на британския вариант на коронавируса. Това информират от министерството на здравеопазването, цитирано от македонския "Независен весник" и БТА. 

В базата данни на Института за обществено здраве пациентът - 46-годишен мъж, се води за оздравял от 22 януари 2021 година, пише изданието. 

Вестник "Нова Македония" съобщава, че над 20 лекари и медицински служители в Клиниката по нефрология в Скопие са позитивни на коронавирус. От общо 25 лекари девет са позитивни, вирусът е потвърден също в осем медицински сестри, един лаборант, един психолог и директорката на клиниката, предава БТА. 

По последни данни на Института за обществено здраве при направени 2236 теста в страната са регистрирани 394 нови случаи на COVID-19. Регистрирани са 387 оздравели пациенти и са починали девет души. Общо от началото на епидемията в страната са починали 2821 души, а броят на активните случаи в момента е 8726, пише още "Нова Македония".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей