National Pandemic Alarm следи нагласите и страховете от COVID-19 в пет държави едновременно

National Pandemic Alarm следи нагласите и страховете от COVID-19 в пет държави едновременно

National Pandemic Alarm следи нагласите и страховете от COVID-19 в пет държави едновременно

European National Panels даде началото на специален проект, чрез който да следи пандемията с коронавирус и да информира гражданите за всяка промяна в развитието й. Проектът „National Pandemic Alarm” стартира на 16-ти март т.г. и ще следи нагласите и настроенията сред обществата в пет европейски - Чехия, Словакия, Полша, Унгария и България, предлагайки специфични по рода си международни сравнения. Резутатите ще бъдат редовно публикувани на уебсайта www.nationalpandemicalarm.eu.

[[{"fid":"350618","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":545,"width":1161,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Изследването е продължително и резултатите от него представляват няколко показателя, които отразяват развитието на социалните нагласи и настроения в настоящата ситуация. Показателите са: степен на страх (индекс „паника”), доверие в държавните представители (индекс на доверие в държавния апарат), нагласата относно развитието на пандемията и нейните последствия (индекс на песимизма), реалното въздействие на ситуацията върху населението (индекс на въздействието) и личния опит на хората със заболяването и наличието на заболели в обкръжението им (индекс на личния опит). Платформата периодично актуализира инфографиките с данните.

Изследователският проект се осъществява от European National Panels - дъщерно дружество на изследователските агенции Nielsen Admosphere, NMS Market Research и STEM / MARK. Той обединява националните панели на Вишеградската четворка и България, които общо имат над 100 000 респонденти.

 

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ