Полша частично отваря баровете и ресторантите

Полша частично отваря баровете и ресторантите

След забрана, продължила повече от половин година, Полша отново направи възможно вечерянето на открито, предаде ДПА.

В много големи градове хората отпразнуваха новото разхлабване на мерките с посещения в барове и ресторанти. Клиентите могат да се настаняват на всяка втора маса, така че да има достатъчно разстояние между тях.

„Искахме да вдигнем чаши в полунощ по примера на други европейски държави, за да отпразнуваме“, каза собственик на бар в Краков. През светлите часове на денонощието терасите на кафенетата се напълниха с посетители.

Хората вече не трябва да носят маски на открито, ако има условия за спазване на дистанция от поне 1.5 метра от останалите.

Междувременно изискването за носене на предпазни средства продължава да се прилага за автобуси, влакове, в магазини, както и в повечето обществени сгради.

В събота властите в Полша съобщиха за 2896 нови коронавирусни инфекции и 298 смъртни случаи на 24-часова база.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
България е на четвърто място по икономически растеж в ЕС
Слънце до обяд, следобед - облаци и превалявания