Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Газпром прогнозира цена от 106-160 долара на синьото гориво за Европа през 2020 година
Руският газов гигант Газпром прогнозира цена от 106-160 долара за 1000 куб. метра на газа за Европа през 2020 година. Компанията се надява износът на газ за Европа тази година да бъде 170 милиарда куб. метра, заяви по време на телефонна конференция с инвеститори началникът на департамента Газпром експорт Андрей Зотов, цитиран от ТАСС.
Газпром вижда признаци на възстановяване на цената на газа на европейския пазар, посочи началникът на финансово-икономическия департамент Александър Иванников на телефонната конфренция. По думите му фючърсните контракти за зимата вече се търгуват за 160-170 долара за 1000 куб. метра.
Причина за спадане на спотовите цени не е само коронакризата, а отсъствието в газовата сфера на ефективно регулиращ механизъм, подобен на ОПЕК+ в ситуация на рязък спад на търсенето, отбеляза той. Това е довело до намаление на спотовите цени до равнище под себестойността на доставките на газ в Европа от всички производители на газ в света, изтъкна Иванников. През второто трмесечие Газпром е доставил на Китай 1 милиард куб. метра газ по "Силата на Сибир" по цени, значително по-високи от европейските, добави той пред инвеститорите, пише БТА.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.