"Газпром" на минус с милиарди за първите девет месеца на 2020-а

Газпром на минус с милиарди за първите девет месеца на 2020-а

Руският газов гигант "Газпром" (Gazprom PJSC) отчете голяма загуба за първите девет месеца на годината, под знака на пандемията, която удари силно търсенето и на цените на природния газ.

"Газпром" отбеляза нетна загуба от 218,38 милиарда рубли (около 2,85 милиарда долара) за деветте месеца, приключили на 30-и септември, в сравнение с печалба от 1,048 трилиона рубли (около 13,75 млрд. долара) за същия период на 2019 г., предава БНР. 

Резултатите на газовия гигант отразяват по-слабите приходи, които са спаднали през периода януари - септември с 25% до 4,301 трилиона рубли.

Нетните продажби на "Газпром" за Европа и други страни са намалели с 40% в сравнение със спад с 20% в страните от бившия Съветски съюз и с 6% в рамките на Русия. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
Островът Ташироджима: Царството на котките
Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт