Петролът леко поскъпна в Азия

Икономика

Цените на петрола леко се повишиха в азиатската търговия на фона на започващата в Санкт Петербург министерска среща на ОПЕК и страни извън картела, участващи в споразумението за намаляване на петролния добив, съобщи сайтът romandie.com, позовавайки се на Франс прес.

Американският лек суров петрол с доставка през август поскъпна с 16 цента до 45,93 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, с доставка през септември, повиши стойността си с 23 цента до 48,29 долара за барел.

Котировките обаче все още са далеч от възстановяване на позициите, които изгубиха в петък, когато цените на американския лек суров спаднаха с 1,15 долара, а на сорта Брент - с 1,24 долара за барел.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Времето: Ветровито със следобедни валежи
ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Президентът Илияна Йотова: Скопие опитва да премахне текст от доклада на ЕП
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното