Петролът остава близо до психологическия праг

Петролът остава близо до психологическия праг

Котировките на петрола се понижиха в азиатската търговия днес, но остават близо до психологическия праг от 50 долара за барел след изненадващия спад на американските запаси, съобщи сайтът romandie.com, позовавайки се на Франс прес.

Американският лек суров петрол с доставка през ноември понижи цената си с 16 цента до 49,67 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса.

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиито котировки са референтни за европейския пазар, с доставка през декември, поевтиня с 19 цента до 51,67 долара за барел.

Вчера черното злато поскъпна, след като редовният седмичен доклад за американските запаси отчете спад за първи път от повече от месец.

Инвеститорите изтълкуваха новината като окуражаващ сигнал за евентуално поглъщане на излишъка в предлагането, който оказва натиск върху пазара от месеци.

Прагът от 50 долара за барел е рентабилен и би могъл да насърчи някои производители на американски шистов петрол да активизират отново дейността си.

При все това поскъпването на долара ограничи ентусиазма на играчите на пазара, защото доларът се търгува в тази валута и всяко нейно повишение обезсърчава инвеститорите, които работят с други валути.

Източник: БТА

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Удобството е новият двигател на локалната икономика
Китай обгражда Тайван от всички страни при военно учение, Северна Корея изпробва крилати ракети с голям обсег
100 трилиона долара за една дъвка: Как Зимбабве унищожи валутата си?
Зеленски: Украйна иска Русия да ѝ плати репарации
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
Светът на парите: Уолстрийт смята, че акциите могат да продължат да растат, въпреки тревогите около AI