Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът поскъпна в Азия
Котировките на петрола продължават възходящата си тенденция и в днешната азиатска търговия макар пазарът все още да е разтревожен от възможното увеличаване на предлагането.
Американският лек суров петрол с доставка през юли повиши цената си с 32 цента до 65,84 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса, съобщи Франс прес.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за
европейския пазар, с доставка през август, прибави 40 цента до 75,78 долара за барел.
ОПЕК, в който водеща роля играе Саудитска Арабия, и десет партньорки производителки на петрол, сред които е Русия, заедно решиха в края на 2016 година да ограничат производството си, за да спрат спада на цените на черното злато. Напоследък те се повишиха значително, след като бяха се понижили до 30 долара за барел.
Форматът ОПЕК+ се събира на 22 юни във Виена, а Рияд и Москва вече загатнаха за увеличение на производството през втората половина на годината.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
На днешната дата |Няма желаещи да правят мляко и сирене по БДС
България | Advertorial |Дара се завърна в България след историческата победа на „Евровизия“
България |Дебют на румънския тенор Даниел Магдал в Софийската опера
Култура |Най-непревземаемите замъци на Европа
Маркетинг |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.