Спад на цените на петрола

Спад на цените на петрола

Цените на петрола се понижиха в азиатската търговия на фона на продължаващите безпокойства за прекомерното предлагане, породени от предварителни данни за покачване на петролния резерв на САЩ, предаде Франс прес.

В азиатската електронна сесия американският лек суров петрол с доставка през декември понижи цената си с 42 цента до 46,25 долара за барел.

Лондонският сорт Брент от Северно море с доставка през януари поевтиня с 35 цента до 47,79 долара за барел.

По-късно днес се очаква да бъдат публикувани данните за състоянието на петролния резерв на САЩ, след като вчера Американският институт по петрола (API) обяви след края на търговския ден, че запасите от петрол са се увеличили с 9,3 милиона барела миналата седмица. Това е признак за по-слабо търсене на черно злато в най-голямата световна икономика.

Източник: БТА

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен