Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Тръмп: Енергетиката на Източна Европа трябва да е свободна от чуждестранно изнудване

Енергетиката на Източна Европа трябва да бъде свободна от чуждестранно изнудване. Това заяви вчера президентът на САЩ Доналд Тръмп, цитиран от ТАСС.
На съвместна пресконференция в Белия дом с полския си колега Анджей Дуда американският президент похвали Инициативата "Три морета", обединяваща Австрия, България, Унгария, Латвия, Литва, Естония, Полша, Румъния, Словакия, Словения, Хърватска и Чехия.
"Това е изключително важно партньорство в сферата на енергетиката, което осигурява надежден източник на енергийни ресурси за Източна Европа и ще бъде свободно от заплахата от чуждестранно изнудване", заяви Тръмп.
"Полша много добре знае какво представлява чуждестранното изнудване", добави той и отбеляза, че Инициативата "Три морета" се основава на справедливост, откритост и взаимна изгода. Тръмп не уточни какво има предвид под "чуждестранно изнудване", отбелязва ТАСС.
Президентът на САЩ каза също, че Вашингтон и Варшава ще сключат споразумение за сътрудничество за развитието на ядрената енергетика в Полша, информира БТА.
"Ние работим за сключване на споразумение, което ще помогне за създаване на атомни електроцентрали в Полша", заяви Тръмп. "Те ще купуват от една от нашите много големи, много добри компании технологии за атомна енергия за граждански цели", добави той.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Медицинско списание отхвърли твърденията на Робърт Ф. Кенеди-младши за вредата от алуминия във ваксините
Наука и Здраве |Тайван продължава митническите преговори със САЩ
Свят |Проблем: Европейските космически програми се опитват да се освободят от зависимостта си от NASA
Свят |Тръмп иска Китай да увеличи четирикратно покупките на соя от САЩ
Икономика |Проект: Еднодневната винетка ще е валидна 24 часа от началната ѝ дата и час
България |Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 11 до 17 август
Хороскоп |Администрацията на САЩ ще изпрати войска от Националната гвардия срещу бездомни и престъпници във Вашингтон
Свят |Кабинетът предлага от догодина линията на бедност да стане 764 лева
Политика |Президентът наложи вето на промените в Закона за държавната собственост
България |Светът на парите: AI създава нови милиардери с невиждано темпо
Технологии |Зеленски: Русия се опитва да подведе Вашингтон
Свят |Заради голф клуба на Тръмп: Виетнам изселва хиляди фермери в замяна на ориз
Бизнес |

Коментари
Няма въведени кометари.