Балтийските страни си стиснаха ръцете за едно и също часово време
Литва, Латвия и Естония се договориха да установят единно поясно време, когато Европейският съюз отмени ежегодния преход между зимно и лятно часово време, заяви днес литовският министър-председател Саулюс Сквернелис, цитиран от ТАСС.
"Нашите страни поддържат единна позиция за преместването на стрелките: ние подкрепяме отказът от смяната два пъти в годината, а също сме за установяване на единно поясно време", каза Сквернелис след среща с ръководителите на правителствата на Латвия и Естония.
Естонският премиер Юри Ратас заяви, че страната му иска единното поясно време да бъде съгласувано и с Финландия.
Какво часово време да се избере за постоянно - зимно или лятно - предстои да се реши след консултации с експерти и проучване на общественото мнение.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цени на храните в България: Доматите и ябълките поскъпват най-много, краставиците поевтиняват
Икономика |Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Прекомерната сговорчивост може да ви струва скъпо в кариерата
Техники за успех |Куба отказва да преговаря за президентския мандат на Диас-Канел със САЩ
Политика |Времето: Облачно с валежи от дъжд на много места
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Взрив избухна в центъра на София срещу Руската църква
България | Advertorial |Heineken се стреми да съхрани ирландската пъб култура с документален филм
Маркетинг |На днешната дата, 22 март. Световен ден на водата
На днешната дата |Защо дизелът е по-скъп от бензина?
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.