ЕС налага мита на алуминия от Китай

ЕС налага мита на алуминия от Китай

Европейският съюз ще въведе мита, достигащи 48%, на вноса на китайски алуминий, докато трае разследване дали китайските производители не продават на непазарно ниски цени, предаде Ройтерс.

Митата влизат в сила от утре. Очаква се разследването да приключи до април 2021 г., докогато ще действат новите мита.

Разследването започна през февруари срещу продукция, която широко се използва в строителството, транспорта и електрониката. Европейската комисия бе сезирана от базираната в Брюксел индустриална асоциация Europe Aluminium, където членуват водещи компании като Norsk Hydro, Rio Tinto и Alcoa.

Митата ще бъдат в размер на 30,4% за продуктите на Guangdong Haomei и Guangdong King Metal Light Alloy, докато на Press Metal International ще бъдат наложено облагане от 38,2%. Други коопериращи се китайски компании ще имат мита от 34,9%, а продукцията на всички останали китайски вносители ще бъдат начислени с 48%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Президентът Радев пристигна в Казахстан
България получи и втория си изтребител F-16
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Не е задължително брандирането да бъде скъпо
Йотова: Имам подозрения, че случаите на незаконни домове и на насилие не са само тези
Това са единствените два сектора, където търсенето на работа в момента върви нагоре