ЕС налага санкции на 6-има руснаци за отравянето на Навални

ЕС

Европейският съюз ще санкционира 6 лица и една организация в Русия за отравянето на опозиционера Алексей Навални. Това са съобщили пред ДПА европейски дипломати.

Споразумението за налагането на наказание е постигнато по време на среща на европейските посланици в Брюксел, след решението за нови наказателни мерки, взето от външните министри на блока в понеделник. Замразяването на активи и забраните за пътуване трябва да бъдат финализирани в писмена форма и могат да бъдат приложени до дни.

Според източници от ЕС сред потърпевшите са служители от руския апарат за сигурност, имената им обаче не са известни.

По време на полет към Москва на 20 август Навални изпадна в безсъзнание, което доведе до настаняването му по спешност в болница в сибирския град Омск. Два дни по-късно по настояване на привърженици и близки той бе преместен в клиниката „Шарите“ в германската столица Берлин, откъдето бе изписан през септември. Според критика отговорен за неговото отравяне е руският президент Владимир Путин.

Миналата седмица Организацията за забрана на химическите оръжия потвърди, че е бил извършен опит за отравяне с вещество от рода на невропаралитичния агент „Новичок“.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев