Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Euronext придоби Borsa Italiana
Паневропейския борсов оператор Euronext NV финализира днес придобиването на Borsa Italiana от Лондонската фондова борса (LSE) в сделка за 4,4 млрд. евро, предаде Си Ен Би Си.
Придобиването, което бе обявено през октомври, получи зелена светлина от европейските регулатори миналия месец.
Euronext направи промени в ръководството си през януари, за да се подготви за поглъщането на Миланската фондова борса.
„Значително разширената ни група сега се позиционира като водещо място в Европа за първични публични предлагания и вторични пазари както за дългово, така и за финансиране чрез продажба на акции“, коментира главният изпълнителен директор на Euronext Стефан Буйна.
„Освен това, Euronext увеличава бизнес диверсификацията си чрез нови възможности за търговия и клиринг с фиксиран доход“, добави тя.
Центърът за данни на Euronext ще бъде базиран в Бергамо, Италия, като той ще започне работа през 2022 г.
„Миграцията се планира в отговор на множество фактори, включително включително придобиването на Borsa Italiana, динамиката, създадена от брекзит и добре обоснованото виждане за локализиране на основния център за данни на групата в държава, в която Euronext управлява голям бизнес“, се казва в изявлението на борсовия оператор.
Borsa Italiana отчете приходи от 124,1 млн. евро за първата половина на 2021 г. Euronext обяви приходи от 249 млн. евро за същия период.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Бил Гейтс смекчи позицията си по отношение на „климатичната катастрофа“
Свят |Изследване: Посещаването на галерии може да подобри здравето
Любопитно |Белгийският премиер заплаши с оставка, ако преговорите за бюджета не постигнат успех
Свят |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 27 октомври до 2 ноември
Хороскоп |България и „Райнметал“ подписаха договор за изграждане на завод за барут и боеприпаси
България |Съветът за съвместно управление договори ротацията на председателя на парламента
България |Новата икономика: Биткойн миньорите пренасочват вниманието си към AI
Икономика |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |„Лукойл“ ще продаде международните си активи
Енергетика |Тръмп и Такаичи обещаха нова „златна ера“ в отношенията между САЩ и Япония
Политика |Енергийният министър: Сигурността на доставките на горива за страната е гарантирана
България |ADVERTORIAL
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.