Инвестират $121 млрд. годишно в иновационни проекти в Шанхай

Инвестират $121 млрд. годишно в иновационни проекти в Шанхай

Шанхайските държавни компании ще инвестират през следващите пет години близо 800 милиарда юана или 121 милиарда долара годишно в развитието на иновациите и високите технологии в мегаполиса, съобщи днес в. "Шанхай жибао", позовавайки се на информация от местното правителство.

Средствата ще се заделят за най-перспективните проекти в сферата на високите технологии, а също за изследователски дейности по възобновяеми енергийни източници и нови материали. Поставена е също и задачата да се оптимизират управленческите структури на държавните компании и да се повиши тяхната конкурентоспособност, посочва ръководителят на градската комисия по надзора и управлението на държавните активи Цзин Синмин, цитиран от ТАСС.

Според данни на вестника от 2013 г. държавните компании са вложили 110 милиарда юана или 16 милиарда долара в различни изследователски иновационни проекти.

През август т.г. шанхайската администрация се споразумя с държавните компании да отделят 220 млрд. юана или 33 млрд. долара за 20 проекта, които ще превърнат мегаполиса в глобален иновационен център.

През 2016 г. правителството на Китай подкрепи проект за превръщането на Шанхай към 2020 г. в глобален технологичен и иновационен център, предаде БТА. За постигането на тази цел властите на града вземат различни мерки, целящи да бъдат подкрепени иновационни проекти, научно-изследователските дейности, усъвършенстването на пазарния механизъм за практическото внедряване на научни постижения, а също и за създаване на по-благоприятни условия за привличането на талантливи кадри в сферата на високите технологии.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп: Зеленски пристига, за да подпише споразумение за украинските редки земни елементи
Губим второто плащане от 653 млн. евро по Плана за възстановяване
Депутатите напуснаха протестно пленарна зала заради "Възраждане"
ЕС държи "в ръкава" тайно оръжие за 200 млрд. евро, докато Тръмп доминира в преговорите за Украйна
Учени откриха на Марс следи от океани и широки пясъчни плажове
Бившият кандидатът за президент на Румъния Калин Джорджеску е задържан от полицията
Въпросът, който да зададете в края на интервю за работа
Започва разработването на едно от най-големите газови находища в Европа – „Нептун Дийп“ в Румъния