Медведев предупреди Европа, че ще изпадне в хиперинфлация при дефолт на Русия

Медведев предупреди Европа, че ще изпадне в хиперинфлация при дефолт на Русия

Обявяването на неизпълнение по външния дълг на Русия може да доведе до хиперинфлация и фалит за семата Европа. Това заяви бившият президент и настоящ заместник-председател на Съвета за сигурност на Русия Дмитрий Медведев, цитиран от ТАСС.

Коментирайки думите на председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, че дефолтът Русия е въпрос на време, той каза: „Е, добре, опитайте“ и посочи „две очевидни неща“.

„Дефолтът на Русия може да доведе до дефолт на Европа, както морален, така и финансов“, коментира той в канала си в Telegram, като добави, че финансовата система на ЕС не е много стабилна и доверието на хората в нея спада.

По думите на Медведев властите на Европейския съюз трябва да очакват „мощна благодарност от обикновените европейци за хиперинфлацията, за която не могат да обвинят подлите руснаци, както и за липсата на основни хранителни стоки в магазините и за притока на бежанци, който ще предизвика вълна от престъпност".

„Тогава брюкселските лели и чичовци ще трябва да сменят реториката си. В противен случай по улиците на добре поддържаните европейски градове ще горят миризливи огньове от гуми в чест на героите на Майдана“, добави Медведев.

Що се отнася до изявленията на Фон дер Лайен, те „не са за страданията на хората, не са за края на специалната военна операция и не са за дългоочаквания мир в Украйна, а за неизпълнението на задълженията на Русия“, отбеляза той.

Той обвини председателя на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, че иска да докара неговата страна до банкрут.

„Това е нещото, за което са мечтали! Това е основната стратегия на Европейския съюз. Това искат мазохистите от Брюксел“, добави той.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

След разговор между Борисов и Трифонов: ИТН изтеглят спорния законпрект за затвор при публикуване на лична информация
Кметът Васил Терзиев: В София се извозват 60-70% от боклука в "Люлин" и "Красно село"
Зеленски: Ако Путин иска да превземе Източна Украйна, ще трябва да погребе един милион от войниците си
Дания планира да забрани социалните мрежи за потребители под 15-годишна възраст
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Проф. д-р Деян Радев: Ниското ниво на финансова грамотност носи голям риск
100 години назад: Връщаме ли се във времената, когато политиците се страхуваха от собствените си образи?
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години