Роботът Pepper ще посреща клиенти на Банка ДСК и във Варна

Роботът Pepper ще посреща клиенти на Банка ДСК и във Варна

Роботът Pepper пристигна днес в офиса на Банка ДСК в Икономическия университет. Симпатичният хуманоид, който вече успешно съдейства на клиентите на Банката в два клона в София (Mall Serdika и The Mall), ще направи своя дебют и в морската ни столица. Той ще посреща, напътства и общува с клиентите, запознавайки ги с всички актуални банкови продукти чрез специално вградения в него екран, където ще бъде показвана цялата нужна информация за клиентите. Pepper комуникира предимно на английски език, но усилено изучава бългаски език. Наред с полезната информация, сипматичният робот е способен да забавлява с танц и да разказва приказки за малките посетители.

Pepper е произведен в Япония, а отговорник за неговото успешно имплементиране е „Мусала Софт“, партньор на Банка ДСК в много проекти.

Банка ДСК е първата институция не само в страната, но и на Балканския полуостров,  която предлага на клиентите си подобна хибридна услуга, съчетаваща визуално достъпен изкуствен интелект и съдействие от страна на служителите, работещи директно с клиенти.

С включването на Pepper в банковото консултиране Банка ДСК прави следващата стъпка в развитието на иновативни и високотехнологични офиси, предоставяйки неповторимо изживяване за своите клиенти. Високотехнологичните клонове, отговарящи на съвременните изисквания на младото и динамично поколение, предлагат пълно дигитално обслужване, съобразено с най-новите достижения на технологиите в банковия сектор. Освен че дават възможност за пълно самообслужване, футуристичните клонове са и място, където клиентите могат да научат повече за възможностите за онлайн банкиране със съдействието и на екип от специално обучени служители.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Като в "доброто" старо време: Първият "Магазин за хората" дебютира с опашки и празни рафтове
Тръмп: Никога не сме били толкова близо до споразумение за Украйна, колкото сега
Техники, които ще ви помогнат да заспите по-бързо
Съвети от банкерите: Какво да правим при смяната на лева с евро?
Кои са знаците, че се справяте по-добре в живота, отколкото си мислите?
Емблематичният фосил „Малкото стъпало“ – неочаквана еволюционна загадка
Ядрената индустрия ще добави 15 реактора догодина след спада в капацитета през 2025 г.
Времето във вторник: Сутринта - мъгли, следобед - слънце