Ръст на ипотечните кредити у нас

Ръст на ипотечните кредити у нас

"Към края на септември имаме ръст на търсенето на ипотечни кредити спрямо миналата година. Хората, които имат спестени пари, предпочитат да ги вложат в жилище. Други вече не искат да живеят под наем. За българина недвижимият имот е най-сигурната инвестиция". Това заяви в предването "Събуди се" по Нова телевизия кредитният анализатор Тихомир Тошев.

„Хората от засегнатите сектори обаче се изтеглиха от кредитния пазар. Говорим за хотелиери, ресторантьори. Те предпочитат да не задлъжняват в този период. От другите сектори обаче забелязваме засилен интерес към кредитирането", поясни специалистът.

По думите му трябва внимателно да обмислим дали да изтеглимегленето на кредит. Важно е да преценим дали икономическата криза има вероятност да се отрази на доходите ни. Безработицата расте в ЕС. Ако сме в сигурен сектор, няма проблем да изтеглим кредит. България остава една от страните с едни от най-ниските лихви", поясни Тошев.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Футболната звезда Роналдо се обяви за по-известен от Тръмп и поиска лична среща с него
Борисов: Държавата смята да поеме ръководството над „Лукойл” с назначаване на особен управител
Унгарският премер Орбан ще предложи на Тръмп сделки с втечнен природен газ и ядрено гориво от САЩ
Дубай изпревари Ню Йорк в класацията за най-добър град за милионери
Ново изследване променя представите ни за древната пътна система на Рим
Кинозвездата Анджелина Джоли мина границата на Украйна пеша, властите задържаха бодигарда ѝ
Акционерите на Tesla одобриха пакета за възнаграждение на Мъск от 1 трилион долара