Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Руските милиардери са забогатели с още 17 млрд. долара през 2017
Общият капитал на 28-те руски доларови милиардери се е увеличил със 17,09 милиарда долара от януари до август 2017 г., предаде ТАСС, като цитира последните данни от Bloomberg Billionaires Index – рейтингът на агенция Блумбърг, който се обновява всекидневно.
Според данните, Алексей Мордашов, основен акционер в ПАО „Северстал“ е най-богатият човек в Русия със състояние от 18,4 милиарда долара. За 8 месеца капиталът му се е увеличил с 1,49 милиарда долара.
На второ място е президентът на „Интеррос“ и председател на управителния съвет на „Норилски никел“, Владимир Потанин, който е забогатял с 905 милиона долара и моментното му състоянието се оценява на 17,5 милиарда.
Третото място заема ръководителят на Съвета на директорите на Новолипецкия металургически комбинат, Владимир Лисин, чийто капитал е нараснал с 3,47 милиарда долара, за да стигне до 16,6 милиарда. Той е задминал ръководителя на групата „Ренова“ Виктор Векселберг, който има 15,6 милиарда.
Следват шефът на "Лукойла" Вагит Алекперов и основателят "Онексим" Михаил Прохоров, които притежават по 11,3 млрд. долара. Прохоров е увеличил капитала си 470 млн., а Алекперов е загубил 693 млн. долара.
От януари насам най-много са загубили шефът на "Новатек" Леонид Михелсон (1,9 млрд. долара) и собственикът на Volga Group Генадий Тимченко (1,79 млрд. долара).
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно |Втората най-студена столица в света е изправена пред рекордна жега
Свят |Над 26 000 подписа за два дни под петицията за президентско вето върху Бюджет 2026
Финанси |Още лекари и линейки по Черноморието от 1 август в борба за здраве и срещу медицинската спекула
България |Опасна гордост: Зад волана с 220 км/ч по АМ "Тракия" и после онлайн хвалби
България |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Спорт |Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
Свят |OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
Компании |САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Техники за успех |21-годишен ислямист е заподозрян за снощния атентат в Берлин, станал под носа на над 2000 полицаи
Свят |Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Свят |Фейсбук се срина за 40 минути
ОбществоLinkedIn и краят на илюзията за “професионална” социална мрежа
БизнесФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.