Успешно приключи данъчната кампания

Икономика

Кампанията за деклариране на доходите на физическите лица приключи в офисите на НАП. Подадени са близо 500 000 декларации. Малко под половината от тях са изпратени по интернет, подписани с електронен подпис или с безплатния персонален идентификационен код - ПИК.

От НАП отчитат сериозно повишаване на интереса към е-подаването на декларации от физическите лица.

Системата за онлайн деклариране продължи да работи до полунощ, а Централна поща в столицата приемаше декларации до 20:00 ч. на 2 май.

„Почти всяка втора декларация за доходите е получена онлайн тази година. Този интерес към е-услугите на НАП е разбираем, тъй като те спестяват разходи и време, както на администрацията, така и на гражданите”, коментира по повод края на кампанията Боряна Георгиева, директор „Обслужване” в НАП.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес