"Ислямска държава" пое отговорност за атаката в Брюксел

Ислямска държава пое отговорност за атаката в Брюксел

Терористичната група на „Ислямска държава“ пое отговорност за нападението с нож срещу войници в Брюксел в петък, съобщи пропагандният орган на групировката – новинарската агенция Амак, цитирана от Ройтерс и АФП.

„Изпълнителят на акцията с нож в Брюксел е войник на „Ислямска държава“, извършил операцията в отговор на призивите за атаки срещу страните от коалицията“, посочи Амак, имайки предвид оглавената от САЩ антиджихадистка коалиция, част от която е и Белгия, предава bTV.

В петък 30-годишен белгиец от сомалийски произход нападна патрулиращи войници с нож в Брюксел, ранявайки един от тях леко. Мъжът с инициали А. Х. беше прострелян и впоследствие почина.

Властите посочиха, че става дума за изолирано нападение, а А. Х. не е бил в терористичните списъци, но в началото на годината е бил обвинен за причиняване на телесна повреда. Обявено беше още, че белгийската федерална прокуратура разглежда случилото се като опит за убийство от терористични подбуди.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Като в "доброто" старо време: Първият "Магазин за хората" дебютира с опашки и празни рафтове
Техники, които ще ви помогнат да заспите по-бързо
Тръмп: Никога не сме били толкова близо до споразумение за Украйна, колкото сега
Кои са знаците, че се справяте по-добре в живота, отколкото си мислите?
Съвети от банкерите: Какво да правим при смяната на лева с евро?
Емблематичният фосил „Малкото стъпало“ – неочаквана еволюционна загадка
Ядрената индустрия ще добави 15 реактора догодина след спада в капацитета през 2025 г.
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven