Над 700 цивилни са убити в северния град Чернигов

Политика за бисквитки

Над 700 са цивилни жертви в северния град Чернигов, съобщи пред ВВС секретарят на Общинския съвет в града Александър Ломако. Три седмици след като руските войски отстъпиха от обсадата на града украинските власти откриват нови тела местното гробище.

Две ниви са пълни с тела, обяви Ломако. Около една четвърт от тях са погребани от близките си, а останалите гробове са означени само с табели, на които са записани имената, дата на раждане и на смъртта им.

Губернаторът на източната област Луганск Сергей Хадай заяви, че градовете са обект на постоянни обстрели. По думите му двама души са убити в Попасна - град с население от около 20 000 души, където жилищни сгради са били обект на нападения, имало е и улични боеве. По информация на губернатора цел на руската армия са електропроводи и подстанции. Някои градове са без вода, след като руски снаряд удари електроцентрала, която захранва помпена станция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 21 януари. Бабинден по стар стил, имен ден празнуват Агнеса, Валерия, Максим, Максимилиан
Талисманите-говорители на M&M's се обличат като супергерои на Marvel
Технологичният гигант Sony отделя телевизионния си бизнес в предприятие с китайци
Кристалина Георгиева към европейските лидери: Стегнете се!
Цитат на деня
Проучване на PwC: Изпълнителните директори не са оптимисти за приходите на техните компании
Renault ще си партнира с френска отбранителна компания за производство на дронове за Украйна