Посланикът на Русия в САЩ: Заплашват с насилие наши дипломати тук

Посланикът на Русия в САЩ: Заплашват с насилие наши дипломати тук

Руските дипломати в САЩ са заплашвани с насилие, а американските разузнавателни служби се опитват да установят контакт с тях, заяви посланикът на Русия във Вашингтон Анатолий Антонов, предадоха ТАСС и Ройтерс, цитирани от БТА.

Антонов каза по руската телевизия, че от нахлуването на Русия в Украйна на 24 февруари са спрели личните срещи с американски представители.

"Това е като обсадена крепост. По същество нашето посолство действа във враждебна среда . . . Служители на посолството получават заплахи, включително заплахи с физическо насилие", заяви той.

"Агенти от американските служби за сигурност се навъртат около руското посолство, като раздават телефонни номера на ЦРУ и ФБР, на които може да се звънне, за да се установи контакт", каза посланикът.

ЦРУ и ФБР отказаха коментар. Службата на директора на Националното разузнаване на САЩ и Държавният департамент засега не са отговорили на запитвания за коментар, отбелязва Ройтерс.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Израел нанесе удари по ядрени съоръжения и ракетни фабрики в Иран, Техеран обеща да отмъсти
FT: Санкциите започват да тежат върху руската икономика
Теменужка Петкова: Гражданите и бизнеса подкрепят влизането ни в еврозоната
Ryanair ще налага глоби от 500 паунда на пътници със скандално и хулиганско поведение
Министерството на финансите на САЩ: Митата са вкарали в бюджета рекордните 23 млрд. долара през май
Колко сериозна е кризата с кадрите в здравеопазването и как може да бъде решена
Министърът на отбраната на Германия отхвърли исканията на партията си за промяна на политиката спрямо Русия
Превърнете имейлите си в машини за генериране на приходи