Терористична атака в Манхатън

Най-малко 8 души бяха убити, а 15 ранени, след като шофьор вряза пикапа си във велоалея в Манхатан. След атаката той продължил да кара, преди да се блъсне в друг автомобил. Излязъл и извадил имитация на огнестрелно оръжие, преди да бъде прострелян и задържан от полицията, съобщиха световните медии.
Американските власти разглеждат нападениете като терористичен акт, съобщи Ройтерс, като се позовава на двама правителствени източници. Федералното бюро за разследване се е присъединило към полицейското управление на Ню Йорк в разследването на нападението, уточнили източниците.
Източници от полицията твърдят пред CNN, че очевидци са чули мъжът да крещи "Аллах Акбар".
Към 23.30 ч българско време няма постъпила официална информация в българското посолство във Вашингтон и Генералното консулство в Ню Йорк за загинали или пострадали български граждани вследствие на инцидента в Ню Йорк, съобщи дирекция "Пресцентър" в Министерството на външните работи. По-рано днес в Манхатън превозно средство е преминало през велоалея, след което е имало и стрелба.
Към този момент няма български граждани, които да са търсили съдействие от българските дипломатически мисии. Посолството във Вашингтон и Генералното консулство в Ню Йорк следят развитието на ситуацията и са в постоянен контакт с местните власти.
Български граждани, които желаят да получат актуална информация обстановката или да подадат сигнал за техни близки, могат да го направят на дежурните телефони на посолството във Вашингтон: +1 202-387-5770 и Генералното консулство в Ню Йорк: +1 202 387 0174
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
IKEA купува сграда в Манхатън за 213 милиона долара за нов магазин в САЩ
Компании |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |Financial Times: Компаниите на Мъск преживяват силно текучество на управленски и инженерен персонал
Компании |МААЕ: Няма непосредствена опасност за Запорожката АЕЦ
Свят |МРРБ към Терзиев: За трите забавени проекта са констатирани нередности в документите
Политика |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |Обратно изтичане на мозъци: 85 известни учени от САЩ са се преместили на работа в Китай от 2024 г.
Свят |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |Федералното правителството на САЩ спря работа
Политика |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.