Терористите от Барселона минали под радара на проверките

Терористите от Барселона минали под радара на проверките

Терористичната клетка, извършила атентатите в Барселона и Камбрилс, е успяла да мине под радара на проверките за потенциална заплаха. Това заяви испанският вътрешен министър Хуан Игнасио Зоидо, цитиран от Ройтерс.

Миналата седмица агенциите съобщиха, че полицията на каталунската автономия Mossos d'Esquadra не е направила веднага връзка между терористичните актове и експлозията в жилище в Алканар, на около 200 км от Барселона, където се смята, че са били мозъкът на атентатите и терористичната клетка.

Вътрешният министър призна, че терористите са успели да избегнат контрола, когато са се снабдявали с материалите, необходими за бомба, включително със 120 газови бутилки.

„Има такъв контрол. Възможно е някои проверки да не са били извършени и ние ще решим как да предотвратим това в бъдеще", каза Зоидо пред испанско радио.

Той защити каталанската и испанската полиции от обвиненията, че процедурни грешки и липса на комуникация може да са им попречили да предотвратят атентатите, които убиха 16 души. Според министъра полицейските сили са работили съвместно и ще анализират внимателно дали са допуснати грешки, но това ще стане след като приключи разследването на трагедията. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Как ще се плащат данъците след въвеждане на еврото
Времето: Променлива облачност и силен вятър
Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Съветът за сигурност на ООН с извънредно заседание
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер
Financial Times: Мошеници доказват с AI „автентичност“ на произведения на изкуството през застрахователи